A krijon varësi nëse e mbaj bebin në krahë?

Para se unë ti kthej përgjigje kësaj pyetje si fillim pyet ti veten mami: A e shijon mbajtjen në krahë të bebit tend? Nëse përgjigjia është PO atëherë mbaje. Ke pritur kaq gjate per kete moment dhe me ne fund erdhi. Shijoje, nuhate, aroma e bebit tend eshte me e mira, syte e bebit tend shihini nga afer sa bukur ju shohin, ledhatoje floket e perkedhelja lehte. le te fleje ne gjirin tend, krahun tend apo mbi trupin tend.

Por gjithashtu është shumë normale të mos dëshirosh të mbash bebin në krahë gjatë gjithë kohës. Për çdo prind kjo eksperiencë mund të jetë e ndryshme por e rëndësishme ësdhtë që sipas kërkimeve ti NUK po e llaston bebin e porsalindur duke e mbajtur në krahë

Cilat janë benefitet e të mbajturit në krahë bebin tënd?

  • Forcon lidhjen midis bebit dhe prindit.
  • I krijojnë bebit siguri dhe mbrojtje.
  • Krijon kontaktin lëkurë-lekurë .

Ne te njejten kohe qe e mban ne krahe mund edhe te hidhni bazat e nje gjumi te mire. Mund te vendosni një rutine të thjeshtë para gjumit, ta mësomi të bëjë dallimin mes gjumit te dites dhe nates dhe ndihmo veten qe te njohesh shenjat e gjumit te bebit tuaj. Mund te keni nje dite me gjume të oranizuara duke e mbajtur bebin pranë vetes. Ashtu si edhe ne disa raste mund ta vendosësh të flejë edhe në shtrat te tij.

Po, ti mundesh ti bësh te gjitha keto ndërsa shijon pafund bebin tend. Nje perkujdesje delikate per mamin e re dhe bebin ndersa hedhim butesisht bazat e nje gjumi te mire dhe këtë mund ta arrish falë programit Qingji falë të cilës do të ndiheni me te organizuara muajt e pare. Programi Qingji

blank

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *