Skip to content

GJUMİ 4-5 MUAJ

TRAJNIMI I GJUMIT

Paketa Diell

Reviews

“Pershendetje, une jam Xheni dhe kam nje vajze 6 muajshe, quhet Hana. Vajza ime flinte vetem ne krahe e naten zgjohej 3-4 here, kurse diten nuk flinte asnjehere ne krevat, vetem ne gji, krahe, e kraharorin e mamit. Trajnimin e kemi filluar pak para se te bente 5 muaj dhe kemi diku te 3 jave qe e kemi mbaruar. Tani fleme naten diku 11-12 ore me nje pirje max 2 por jo gjithmone. Diten i bejme te treja gjumet ne krevat , ose dhe karroce apo makine kur duhet te dalim. Per mua eshte e pabesueshme qe ia dolem. Trajnimin e ka pranuar shume me mire dhe lehte se mendoja. Ia sygjeroj te gjithe nenave qe duan ne gjume te qete per bebat dhe veten. Qe nga dita qe kam pare rezultatet e trajnimit i jane bashkuar dhe 3 mama te tjera (shoqet e mia) grupit tone, sa kam marre vesh qe nuk flejne mire bebat i kam thene direkt te Ornela.” Faleminderit Ornela qe na mesove qe te flej vetem dhe kaq gjat sepse kemi vuajtur ter naten duke e tundur ne djep. Je e mrekullueshme!”
Xhensila
“Trajnimi i gjumit eshte gjeja me e mire qe kam bere per Eren tek e shoh qe fle vete , fle gjate dhe eshte e clodhur . Te falenderojme shume une edhe Era.” Je e mrekullueshme!”
Arsela
“Une jam pafund mirenjohese qe te gjeta ne Instagram sepse vetem duke ndjekur keshillat e tua te trajnimit , ne vetem 3 dite Lorenzo rregulloi gjumet e dites dhe filloi te flinte te krevati i tij dhe ta zinte gjumi thjesht duke degjuar zerin tim e me pas arriti edhe qe te flinte pa pranine time ne dhome . Sot une ndihem shume mire sepse arrij ta kuptoj direkt femijen tim dhe sinjalet e tij per gjume . Netet e para te trajnimit kane qene realisht shume te veshtira , po eshte nje zgjedhje qe une do e beja cdo here sepse ka permiresuar ndjeshem qetesine e femijes dhe lumturine e familjes sone te vogel . Te pershendes shume dhe te uroj qe nje dite ta ushtrosh profesionin tend si sleep trainer edhe ne tregje nderkombetare !”
Katerina
“Ah moj Ornela sa të vështira janë ditët e para kur fëmija jot qan dhe nuk qetësohet , pasi do të rikthehet te veset e fituara nga mami ose babies jemi në ditën e 3 dhe natën jemi ok nuk ka pasur probleme me gjumin , përveçse disa grindjeve të vogla dhe pastaj rikthehej në gjumë vet pa ndihmën time në ndryshim me gjumet e ditës që janë sfidë e vërtetë nga të qarat POR DO JA DALIM.Faleminderit për këtë super Trajnim , dhe të uroj gjithë të mirat sepse ti ke krijuar një mrekulli për ne dhe familjen tonë Beba shumë këmbëngulës kanë dhe prindër shumë këmbëngulës . Duke i qëndruar pranë i dhurojnë shumë dashuri por jo zakonet e vjetra .”
Antigena
“Pershendetje Nena . Une jam Arsela , mami i Eres . Era tani eshte 10 muajshe dhe kemi bere trajnimin e gjumit kur Era ka qene 5 muajshe . Arsyet per nisjen e trajnimit kane qene per shkak se Era flinte duke e tundur ne krahe , zgjohej shume shpesh naten si dhe bente gjume te shkurtra gjate dites te cilat une tentoja ti zgjasja duke e tundur perseri e perseri ... Me ndihmen e pakursyer dhe me mbeshtetjen e Orneles ne arritem qe ditet e para te trajnimit te kishim rezultate pozitive . Jam shume e lumtur dhe falenderuese qe njohem Ornelen sepse fale saj gjumet e Eres vazhdojne edhe sot te jene te gjata , te qeta dhe shume rralle mund te ndodhe qe Era te zgjohet naten pa arsye . Per nenat qe do fillojne trajnimin doja tjua thoja qe te keni durim dhe besim qe femija juaj do tja dale”
Arsela
“Edhe une paketen e bleva para se te mbushte 4 muaj dhe e fillova 2 dite para se te mbushte 5. Shtyj e shtyj e gjeja gjithmone justifikim , ja sa te ikim ketu , ja sa te kthehemi nga ketu . Poor jam penduar shume se do kisha i kursyer vetes gjithe ato takime te fizioterapisti per dhimbjet e qafes dhe kurrizit . Kur nuk duroja dot me nga dhimbjet thashe nje dite sot do e filloj e ska me diskutim . Edhe shyqyr qe e mora ate vendim . Tani kemi ardhur ne Itali te mami im , i bera kushtet pak a shume si te shtepia ne gjermani dhe po fle gjume po kenaqet ajo dhe une .”
Mami i Kalvin
” Ornela shume faleminderit per te gjitha dhe per pergjigjet e shpeshta sa here qe kam pasur nevoje ! Ne tani flem te qete , 11 ore e gjysme - 12 nga 7 ore qe flinim ne fillim . Nuk zgjohemi naten , dhe nese zgjohemi kthehemi ne gjum vet , flem pa ndihmen e mamit . Patem disa dite te veshtira ku ne 1 prej tyre fjeti me mua dhe mendova se do e merrte perseri si ves , por jo u kthye ne krevatin e tij pa problem . Shume faleminderit perqafime nga Irisa & Kean.”
Irisa
“Ornela e dashur, Te falenderoj per gjithqka , per keshillat dhe pata kënaqesin te isha pjese e grupit tuaj Qofsh e bekuar Ornela qe solle rehatin Tek cuni im por edhe Tek une.”
Beltina
“Mama si jeni po bebushat si i keni ? U be kohe qe nuk kam shkruar ne fakt por doja tu thoja Ornela se sa mire qe kam bera kete trajnim . Ne kemi rreth 3 jave qe kemi mbaruar trajnimin . Kete jave kam vazhduar pune dhe me duhej te punoja nga ora 14-21 : 30 pra nuk isha per ta vene djalin ne gjume , me besoni sa lehte ka qene per te dhe njerzit qe kujdesen per djalin per ta vendosur ne gjume , e vendosin ne krevat zgjuar dhe ai fle vete . E kam bere trajnimin ne kohen me te mire pasi nuk e di si do ja kisha bere nqs djali do kishte akoma ves gjirin apo cucon .Jam kaq e lumtur qe e kam bere kete trajnime Ornela te falenderoj shume.”
Jasmina
“Falemnderit shume e dashur.Une paketen e kam ble ne dhjetor mirepo skisha guxim te filloja kur lexoja qe do qaj shume tani qe kam fillu them o Zot sa paskam gabu qe nuk kam fillu qysh ne Dhjetor , definitivisht dhurata me e mire qe i kam bere vetes dhe djalit deri sot ka qene ky trajnim i gjumit Ornela falemnderit e dashur qe na ke kthyer ne jete”
Mrika
“Une nuk vonova shume per ta nisur se ndryshe do kisha shpikur ndonje metode timen aq e pamundur ishte bere gjendja . E them sinqerisht qe kam bere pune me kete trajnimin per te gjithe familjen . “
Amanda
error: