Skip to content

Keshillat Orneles

Rreth Meje

Unë jam Ornela, mami e një djali, Siar Ediz. Kam mbaruar studimet e larta dhe Master për Drejtësi në Tiranë. Me ardhjen time në Turqi, mori një tjetër zhvillim karriera ime dhe u çertifikova në mësimdhënien e gjuhës angleze. Që nga lindja e Siar kam ndarë me nënat që më ndjekin në Instagram eksperiencën dhe këshillat e mia si nënë. Së fundi e fokusuar ne problemet e gjumit te fëmjëve dhe e certifikuar si Trajnuese gjumi per fëmijët e moshës 0-4 vjeç.
ornela
blank
blank
blank
blank

Shkarko materialin per sigurine e gjumit falas.

Siguria mbi te gjitha!
blank
TRAJNIMI I GJUMIT

Paketat e
trajnimit te gjumit

Je e lodhur? Ke nevojë për gjumë? UNË MUND TË NDIHMOJ! Këshilla profesionale nga konsulente gjumi e certifikuar për gjumin e fëmijëve 0-4 vjeç.

Unë do të jem mbështetja jote në këtë rrugëtim, mjafton që ti të jesh gati. Unë jam gati!

Cfare thone mamate
per trajnimin?

Olisja ishte 7 muajshe dhe flinte non stop vetem me gji. Gjumet e dites ishin te shkurtra dhe me gji ose rralle here dhe ne karroce. Nata ishte akoma me keq se dita. Gjate gjithe dites ishte nervoze sepse nuk arrinte te flinte mjaftueshem. U perpoqe me sh menyra qe tia heq kete ves, nuk ja dola dot.  Por mbas trajnimit me ty Ornela une jam sh e lumtur. Olisja eshte 8 muajshe sot dhe rutina e saj e gjumit ndryshoi komplet.

Ajo arrite te fleje pa gji dhe te beje gjume te gjata gjate dites dhe jo me ne karroce. Fale keshillave te tua un sot kam nje beb super te qete dhe happy gjate gjithe kohes. Te falenderoj pa mase per kohen dhe keshillat e tua super te vlefshme. Jam shume e lumtur qe te njoha.

Blog

blank

Largimi i biberonit genjeshtar

Largimi i biberonit genjeshtar Erdhi momenti i shumëpritur. Si të heqim beberonin gënjeshtar? Beberoni gënjeshtar është një nga ata elementë që mund të ketë shoqëruar deri më tani gjumin e bebit tuaj dhe patjetër që ka benefitet e saj por
Lexo më shumë
blank

Çfare ndodh kur fëmija fle me tablet?

Çfare ndodh kur fëmija fle me tablet? Fëmija yt dëshiron të përdorë telefonin/tabletin para se të flejë? Është koha ti thoni “jo” edhe pse do të jetë normale që fëmija ta kundërshtojë këtë vendim tuajin. Përdorimi i pajisjeve elektronike para
Lexo më shumë
blank

Kalimi nga 4 në 3 gjume

Kalimi nga 4 ne 3 gjume Kur ti mendon se ja more doren dhe kane kaluar rreth 4 muaj nga lindja e bebit është koha të përballesh me një tjetër ndryshim. Nuk e kam fjalën për regresin e gjumit por
Lexo më shumë
Gjithcka nisi aty, ne instagram. Jemi nje komunitet i madh nenash, qe ndajme copeza nga jeta jone, informacione rreth gjumit   dhe jo vetem. Eja, bashkohu me ne  Instagram!

Deshiron te mesosh
femijen te fleje me qete?

Këto paketa gjumi janë hartuar për të ndihmuar fëmijën tënd nga 0-4 vjeç që të bëjë një gjumë më të qetë.
Nëse nuk jeni të sigurtë se cila është paketa e përshtatshme për ju, ju mund të dergoni nje e-mail tek keshillateorneles@gmail.com ku mund të merrni informacionin e nevojshëm e të zbulojmë cilat janë problemet e gjumit, dhe cila është paketa më e përshtatshme për ju.
error: