Skip to content

GJUMI 17 MUAJ – 4 VJEÇ

TRAJNIMI I GJUMIT

Paketa Yjet

Reviews

Pershendetje Ornela ! Ne ja dolem ! Perpara se ta fillonim trajnimin vajza ime 20 muajshe flinte me gji ose detyrohesha ta vendosja ne karroce dhe te dilnim jashtë ose ne ballkon. Ndonjëherë nuk flinte ditën fare,zgjime gjate nates.Ndjehesha shume në faj. Pas lindjes së djalit, gjumi u bë shume sfidues për mua dhe bahkeshortin . Unë stresohesha shume, dhe tani e di se stresin e kam reflektuar edhe te fëmijët e mi . Nuk kishim orare gjumi të rregullta dhe kjo bente që edhe dita jonë të ishte e çrregullt. Tani unë jam shumë e qetë kur e di që vajza ime fle gjatë ditës e edhe gjumin e natës e bënë pa zgjime 12ore rresht . Ajo fle gjumë të qetë dhe me e mira është mesuar te fle vete. Unë dhe burri të jemi mirënjohës për këtë trajnim gjumi kaq mire të formuluar. Është dhurata më e mirë që i kam bërë familjes sonë. Faleminderit Ornela që ma ke sjell në mendje fjalen e artë "TI MUNDESH " . Faleminderit që je kaq e ngrohtë. Dëshira ime është që çdo nënë që ka probleme me gjumin e fëmijës të të kontaktojë. Shumë perqafime të ngrohta nga Unë dhe Erjona.
Mami i Erjones
Mirmbrema e dashur . Ne e perfunduam trajnimin yjet dhe jemi shume te kenaqur edhe pse nuk arritem dot ta zbatonim me perpikmeri per shkak te problemit te kapsllekut qe kemi . Te shpresojm qe kur te rregullojme kete do jemi 100 % happy . Faleminderit per keshillat, ne fleme dhe zgjohemi shume me mire. Une dhe Lea te dergojm shume perqafime.
Jonida
Me paketen yjet vajza 20 muajshe tashmë fle e qetë , rralle ndodh të zgjohet natën edhe nëse zgjohet kthehet prap vetë në gjumë.
Jeta
E dashur teta Ornela. Kemi me shume se 1 vit qe te ndjekim ne insta dhe na dukej e pabesueshme qe keto paketa funksiononin , deri sa para 3 muajsh bleme paketen yjet.E lexuam mire e mire dhe pas 3 ditesh mami dhe babi vendosen ti futeshin punes . Me shume lot prapa dere dhe shume durim me mua nje femije 2 vjec qe skam fjetur kurre me shume se 2 ore une dhe prinderit jemi nje familje shume e lumtur Une fle ne oren 8 pm ne dhomen time dhe zgjohem ne oren 7am . Ne dreke fle 1 ore por ndonjehere edhe refuzoj po prap rutina nuk ndryshon . Mendoj se e meritoj plotesisht certifikaten . Te perqafoj Noah dhe prinderit e mi .
Johana
Pershendetje Ornel e dashur ! Dje mbaruam paketen 3 javore " Yjet " dhe gjeje cfare ? Salvatore tani flen vet pa ndihmen e mamit , nuk zgjohet fare naten dhe ben 11 ore gjume naten dhe 2 ore gjume ne drek Un akoma se besoj dot Tani me 11 prill Salvatore ben 2 vjec dhe le ta pranojm qe dhuraten me te mire ja ke bere tid . Faleminderit nga zemra per gjithcka ! Jam shume e lumtur qe te njoha ! Te kemi shume xhan. Faleminderit shume ! Je nje bekim per ne nenat dhe femijet ! Kemi kaluar thuajse 2 vite pa gjume , me shumee lodhje ili tani do ti rekuperojme te gjitha energjit e humbur te ktyre dy viteve fal teje Te uroj me te mirat , shume perqafime !!
Mami e Salvatore –s
Ornela ! Te falenderoj shume per ndihmen e madhe qe na ke dhene pasi fale teje , im bir i ben gjumet te plota dhe cilesore dhe rrjedhimisht edhe mami flen me shume edhe ka me shume energji per te perballuar diten e neserme Kur e nisa trajnimin patjeter qe te besoja por mu dukte enderr qe djali te flinte ne kaq pak kohe ashtu sic une doja , pa gji dhe pa tundje . Por ja qe ia dola fale durimit dhe fjaleve te tua motivuese qe nuk mungonin asnjehere . Urojme me te miren tende ne cdo drejtim si edhe suksese ne rrugetimin tend me nenat e tjera . Shume perqafime Nina & Edan.
Nina
Ornela te falenderoj shum per keshillat qe na jep i venosa dalit orare te rregullta dhe e hoqi gjirin shum natyrshem ishte nje gje qe e kisha shum te veshtir por fal teje e arrita te falenderoj pafund.
Erjona
Ornela pershendetje Fale keshillave te tua duke te ndjekur vazhdimisht , edhe pse ne moshe pak te madhe 2 vjec e 2 muajsh , Eden tani flen vete . E ve te krevati dhe ska m nevoje as ti rri aty . Faleminderit
Sonila
Eshte nje mrekulli , Deisi sapo beri naten e pare me plot 12 ore gjume pa zgjime naten , pa qarje , pa nderhyrjen time ( dhe ishte vetem nata e dyte e trajnimit ) . Une mbreme vetem kam hyre ne dhome per ta kontrolluar , nuk ka bere asnje ze , vetem kur hyja une kur ju afroja levizte pak , por pa zgjime .Ne mengjes u zgjua vete ne 07.40 pasi mami se kishte degjuar alarmin ne 7.30 .Eshte nje mrekulliiii . Deisi ja doli me se miri dhe kete here ! Te falenderojme pa funddd per kete arritje , fale keshillave te tua
Fatma
error: